top of page

Jak dobrać odpowiedniego DJ na wesele?

Każda uroczystość musi być zapięta na ostatni guzik. Podobnie jak marynarka lub koszula didżeja, którego wynajmiemy. Jednak dobry DJ na wesele jest nie tylko odpowiednio ubrany, ale też kreatywny, kulturalny, ma solidny sprzęt i jest przystojny. Chociaż to ostatnie niekoniecznie. Co jest zatem istotne?


Pierwsze wrażenie


Podczas zabaw weselnych obowiązuje nas odpowiedni dress code. Przykładowo DJ, który przyjdzie na nasz ślub w stroju codziennym, nie wywrze na nas dobrego wrażenia, dlatego jeśli poszukując go odwiedzamy różne strony internetowe, zwróćmy uwagę na galerię zdjęć czy zamieszczone filmy. A skoro już jesteśmy na stronie, to zapoznajmy się z preferowaną muzyką, życiorysem, opiniami o didżeju, a także doświadczeniem, które zdobył i ilością wesel, które poprowadził.


W razie wątpliwości zadzwońmy i wypytajmy DJ-a o niezbędne szczegóły. Ponadto po tonacji wypowiedzi i doborze słów przekonamy się, z kim tak naprawdę mamy do czynienia. Opłaca się poświęcić kilka minut na rozmowę, by upewnić się, czy wraz z wyborem didżeja nie stracimy całej zabawy weselnej. Oczywiście oprócz doświadczenia i manier ważny jest też sprzęt, którym dysponuje Dj.


Jakość ma znaczenie


Popularność didżejki ciągle wzrasta, a to powoduje, że niedoświadczone osoby próbują zaistnieć na weselach i innych zabawach. Jasne, próbować każdy może, jednak bez problemu możemy natknąć się na osoby, które nie tylko nie mają doświadczenia, ale też korzystają ze słabego sprzętu. Nowoczesne zaplecze techniczne to cały repertuar narzędzi pracy dobrego didżeja. Sam laptop do odtwarzania muzyki nie wystarczy, dlatego mile widziany jest:


- mikrofony które nie będą sprzęgać i wzbudzać zakłuceń,

- sprzęt oświetleniowy, który wypełni salę barwą kolorów,

- mikser, właściwe oprogramowanie i potężna baza muzyki,

- zestaw aktywnego nagłośnienia,

- słuchawki, które są nieodzownym atrybutem Dj.-a


Nie tylko sprzęt


Uroczystości rządzą się swoimi prawami - nie wystarczy jedynie odpalenie popularnych utworów. Te nie każdy musi znać, dlatego muzyka na wesele musi być dobrana na podstawie wieku uczestników i charakteru wydarzenia. Warto wybrać kreatywną osobę, która wykorzysta mikrofon nie tylko do żartowania, zachęcania wejścia na parkiet czy gratulowania młodej parze. Dobra muzyka i liczne zabawy weselne są koniecznością. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i dorośli nie będą się nudzić!

Comments


bottom of page