top of page

Najlepsze zabawy integracyjne na wesele

Emocje potrafią ponieść każdego, dlatego w scenariuszu uroczystości zawsze należy znaleźć miejsce na różnorodne gry, które jeszcze bardziej zacieśnią więzi rodzinne i rozładują napięcie. W ich doborze sprawdzi się wodzirej na wesele, który ustali najlepsze rodzaj zabaw weselnych i na czepiny. Uchylam rąbka tajemnicy części z nich. Rekomenduje i polecam!


Muzyczna Wojna Damsko Męska

Dwie drużyny: Drużyna Panny Młodej i Pana Młodego (goście weselni podzieleni na dwie grupy) Dj. wypuszcza 10 sekundowe fragmenty znanych i lubianych przebojów. Drużyny muszą przemiennie odgadnąć tytuł lub wykonawcę prezentowanego utworu. Która z drużyn odgadnie więcej przebojów wygrywa. Jest w tym mały haczyk - prezentowane fragmenty utworów odtwarzane są od tyłu. Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja, duża dawka śmiechu.


By drużyna przegrana miała okazję się odegrać - polecam:


Wojna Damsko Męska - Bieg po lub na zdrowie!

Zabawa, w której uczestniczą tej samej ilości drużyny Pani Młodej I Pana Młodego. Dwa niewielkie stoliki a na nich: dla drużyny Mężczyzn kieliszki z alkoholem, dla Pań szklanki z wodą. Ilość szkła w zależności od ilości osób biorących udział w zabawie. Zabawa polega na sztafecie w biegu obu drużyn, której zawodnicy mają za zadanie opróżnić do dna naszykowane naczynia. Biegniesz, pijesz wracasz do drużyny.


Zasada, której nie mogą złamać zawodnicy to: żadna z drużyn nie może dotykać szkła drużyny rywali. Mimo że Panie mają czterokrotnie więcej płynu do wypicia niż Panowie, w dodatku biegają w butach na obcasie to wygrana mężczyzn stoi pod dużym znakiem zapytania. W tej zabawie jest mały haczyk, ale jaki nie mogę Wam zdradzić. Musicie sami na to wpaść. W przypadku prowadzenia przeze mnie tej zabawy jest mała podpowiedź dla drużyny Pań. Zabawa w sposób niezwykły integruje gości i dostarcza sporą dawkę współzawodnictwa oraz humoru.


Poszukiwania

Zabawa polega na szukaniu welonu panny młodej, która opuszcza tymczasowo salę w otoczeniu innych chętnych kobiet. W tym czasie jej welon lub wianek chowany jest w jak najtrudniejszym do znalezienia miejscu (psst... może to być nawet kieszeń wodzireja!) Po powrocie panna młoda wraz z towarzyszkami poszukuje zgubionego przedmiotu. Wygrywa ta z pań, która jako pierwsza odnajdzie zgubę! Polecam ją zaraz po oczepinach.


Wróżby

Zasady tej gry polegają na tym, iż Młoda Para przemiennie na parkiecie ma za zadanie przebijać obuwiem balony. W każdym balonie znajduje się wróżba dotycząca świeżo upieczonej pary, np. kto z nich będzie prowadził samochód lub kto z nich będzie wychodzić na piwo z kolegami - Nie ma tu stu procentowej pewności, że będzie to Pan Młody. Kupa śmiechu gwarantowana!


Pociąg

Prawdziwa klasyka! Ta zabawa weselna polega na zebraniu jak największej ilość osób, które trzeba ustawić się po kolei, tworząc w ten sposób wagoniki. Sygnałem do ruszenia jest utwór „Jedzie pociąg z daleka”. Gra wzbogacona jest o sygnały wodzireja, które co jakiś czas będą przerywać taniec i informować nas, do którego kraju udało nam się dojechać. Dj na każdym takim przystanku wypuszcza krótki fragment muzyki który goście muszą zatańczyć. Przykład: Paryż - Kankan, Meksyk - Flamenco, Argentyna - Tango. Z całą stanowczością przyznaję, że polecane przez mnie zabawy były testowane na ludziach 😉


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page